Jezioro Komosa zimą

Dzisiejszy wpis powstaje dzięki uprzejmości mojej koleżanki Kamili, która mieszka w Białymstoku i również lubi odkrywanie Puszczy Knyszyńskiej. Ten mroźny i śnieżny weekend spędziłam w innym regionie Polski, ale dzięki relacji Kamili mam już pomysł na nową wycieczkę pieszą. Pamiętacie moją relację z letniej wyprawy nad Jezioro Komosa? Kamila proponuje spacer nad to położone w środku puszczy jeziorko od strony Supraśla. Trasa wiedzie przez Krasny Las i tak zwaną „ścieżkę zdrowia” i Lewitówkę. Droga z Supraśla nad jezioro i z powrotem to około 8 km, a więc dystans do spokojnego przejścia.

Najciekawszy fragment trasy zaczyna się przy pomniku poświęconemu pamięci Wiktora Wołkowa.

Pamiątkowy głaz został odsłonięty w drugą rocznicę śmierci wybitnego fotografa. Była to skromna i kameralna uroczystość, w której wzięło udział tylko kilka osób. Pomysłodawcą, autorem i wykonawcą pomnika jest pan Józef Kozłowski. Nieprzypadkowe jest miejsce, w którym został ustawiony ten głaz – właśnie tą ścieżką lubił spacerować Wiktor Wołkow, mieszkaniec Supraśla.

Zmierzając nad Jezioro Komosa mijamy Rezerwat Przyrody Krasne.

Puszcza Knyszyńska w śnieżnej szacie prezentuje się wybitnie malowniczo, o czym pisałam niedawno przy okazji wizyty w Rezerwacie Woronicza. Także ta trasa zachwyca, szczególnie w taki mroźny i słoneczny dzień. Ja nabrałam ochoty na taką leśną wędrówkę, dlatego pomysł ląduje w moim blogowym kajeciku. Sami zobaczcie, że warto!

Puszcza Knyszyńska poleca się na spacery. Wciąż jest w niej wiele do odkrycia. To bez wątpienia mój ulubiony las!

Wszystkie zdjęcia w tym wpisie są autorstwa Kamili. Dziękuję!

2 myśli na temat “Jezioro Komosa zimą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s