Polscy vlogerzy na Podlasiu

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania Podlasiem. Przyjeżdża tu coraz więcej turystów, powstaje coraz więcej podlaskich wpisów na blogach podróżniczych (obszerną listę znajdziecie po prawej stronie w zakładce Białystok i Podlasie na innych blogach). Większość tekstów jest do siebie podobna – trwa moda na „odkrywanie” Podlasia, czyli pisanie o tym, co dla nas jest oczywiste. Większość wpisów utrzymana jest w zbliżonym tonie – niewiele wiedzieliśmy o Podlasiu, ale kiedy wreszcie tam dotarliśmy, poczuliśmy się oczarowani ;) Ale warto zajrzeć i zerknąć, co i jak o nas piszą.

Dziś chciałabym zwrócić Waszą uwagę na coraz liczniejsze VLOGI o naszym regionie. W Polsce nie brakuje uzdolnionych twórców internetowych, którzy przygotowują naprawdę ładne filmy podróżnicze. Często są one ciekawsze niż profesjonalne programy kręcone przez poszczególne stacje telewizyjne. Czasami natrafimy wprawdzie na jakieś nieścisłości w treści, można o tym napisać w komentarzach pod filmem, można wdać się w internetową wymianę zdań z autorem materiału, jednak osobiście uważam, że zdecydowana większość tych materiałów audiowizualnych prezentuje Podlasie w ciekawy sposób i stanowi zachętę do poznania naszych terenów.

Wybrałam najciekawsze vlogi o Podlasiu, na jakie natknęliśmy się w ostatnim czasie. Nie mamy w domu telewizora, ale regularnie zaglądamy na różne kanały na YouTube. Jeżeli znacie jeszcze inne wartościowe vlogi dotyczące Podlasia lub Białegostoku, dajcie znać w komentarzach :)

1. Kołem Się ToczyPodlasie – najciekawsze miejsca. Wielkie poszukiwanie ŁOSI!

2. Podróże Busem Przez ŚwiatWoj. PODLASKIE – 10 niesamowitych miejsc

3. Podróże Busem Przez ŚwiatKim są polscy TATARZY? [Kruszyniany]

4. Wędrowne MotyleOdwiedziny u polskich Tatarów. Skąd się wzięli na Podlasiu?

5. KamperManiakPodlasie Kamperem Odc. 1 – Na dziko po Polsce (vlog #04)

6. KamperManiakPodlasie Kamperem Odc. 2 – Na dziko po Polsce (vlog #05)

7. Topowa Dycha10 faktów o PODLASIU [TOPOWA DYCHA]

To nie jest vlog podróżniczy, ale można zajrzeć :)

8. Krzysztof GonciarzKraina grzybów – Podlasie!

Fenomen Gonciarza nie ustaje. I można się oczywiście oburzać, że film, który powstał przy okazji kręcenia reklamy dla Piątnicy z Podlasiem wiele wspólnego nie ma, bo przecież Piątnica nie leży na Podlasiu. To odwieczny problem – osoby z innych regionów wrzucają całe województwo podlaskie do jednego worka i nazywają te tereny Podlasiem. A tymczasem mamy przecież Suwalszczyznę, Ziemię Łomżyńską… A one Podlasiem przecież nie są! Postanowiłam załączyć jednak ten i kolejny film Gonciarza, ponieważ jest to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na polskim YouTube.

9. Krzysztof GonciarzSkąd brać ENERGIĘ?

Oto i wspomniana reklama zrealizowana dla Piątnicy. Powiem tak – gdyby każdy twórca internetowy lokował produkty w ten sposób, nikt by się nie oburzał, że idzie na łatwiznę. Nie ukrywam też, że doceniam Piątnicę za to, że zaangażowali do nakręcenia filmu reklamowego właśnie Gonciarza. Bardzo lubię jego warsztat i przyznaję, że we wrześniu specjalnie pojechaliśmy do Krakowa, żeby załapać się na wystawę Tokio24 w Muzeum Manggha. Takich filmów próżno szukać w telewizji. Polecam Wam również serię vlogów Gonciarza z Grenlandii. Ujęcia pierwsza klasa.

10. Wędrowne MotyleUrlop na Podlasiu

[EDIT: 12.09.2020]

11. Wędrowne MotylePodlasie mniej znane. Wzdłuż Bugu

W trakcie podróży dookoła Polski Wędrowne Motyle zahaczyły również o Podlasie. Szczerze polecam Wam ich najnowsze filmy, ponieważ pokazują miejsca mniej oczywiste w bardzo profesjonalny sposób.

12. Po prostu GrzymkowskiTykocin – zachwycające miasteczko na Podlasiu! Zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia! :)

To najświeższy sub na mojej youtubowej liście ulubionych kanałów. Podoba mi się estetyka vlogów Grzymkowskiego i uważam, że warto baczniej przyjrzeć się rozwojowi tego kanału.

13. Po prostu GrzymkowskiBiałystok – stolica Podlasia! Wiele może Was zaskoczyć. Zobacz zanim tu przyjedziesz!

Wiecie, że to chyba pierwszy udany vlog o Białymstoku? Chętnie obejrzałabym dłuższy film!

[EDIT: 15.09.2020]

15. Przez Świat Na Fazie#1 Polska na Fazie – PODLASIE

To chyba najnowszy vlog z województwa podlaskiego. Jest tu kilka pomyłek i kilka przekleństw, ale całość ogląda się raczej przyjemnie i nie ma się czego bać :) Podlaskie na fazie!

[EDIT: 17.09.2020]

16. Po prostu Grzymkowski Puszcza Białowieska, czyli czego nie robić w lesie! Polska kraina żubrów. Jedyna taka w EUROPIE!

Świeżynka! Czuję, że Po prostu Grzymkowski zrobi serię świetnych blogów o Podlasiu!

[EDIT: 04.03.2021]

17. Kołem Się ToczyPolskie ŻUBRY. Szukam OGROMNEGO STADA na Podlasiu. Ciekawe fakty o żubrach

Kołem Się Toczy to gwarancja ładnych i wartościowych vlogów. Dziś ukazał się kolejny vlog na tym kanale, który traktuje o Podlasiu. Były już łosie, teraz są żubry!

[EDIT: 10.03.2021]

18. Podróże w NaturzeRzuć wszystko i jedź na Podlasie. Jak jest tu naprawdę?

W Turystycznych Mistrzostwach Blogerów w 2020 roku Podróże w Naturze zajęły trzecie miejsce. Trafiło im się Podlasie i Suwalszczyzna. Efektem zwiedzania są nie tylko wpisy na blogu, ale również ten vlog.

[EDIT: 09.05.2021]

19. Nykowski SpacerujeZ wizytą na Podlasiu

To taki filmo-foto-spacer. Jest trochę mówienia, jest sporo ładnych zdjęć. Odbiór sympatyczny. Wieś Nowodziel i okolice. Tuż przy białoruskiej granicy.

[EDIT: 04.11.2021]

20. RobiMy PodróżeBIMBER, tańce, pasztety i murale – Białystok w jeden dzień

Jeden dzień w Białymstoku z perspektywy dwóch nóg i czterech kółek. Sympatycznie, z humorem, miło się ogląda :)

[EDIT: 04.11.2021]

21. RobiMy PodróżeSUPRAŚL – ikony, babka ziemniaczana i wizyta na komisariacie policji

Kolejny vlog z dwóch perspektyw – tym razem z Supraśla :)

2 myśli na temat “Polscy vlogerzy na Podlasiu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s