„Spotkania fotograficzne – Białystok 2018” w Galerii Sleńdzińskich

Po doskonałych wrażeniach związanych z wystawą prac Czesława Sadowskiego, o której pisałam na blogu, postanowiłam częściej sprawdzać plan wydarzeń w Galerii Sleńdzińskich. Pod koniec sierpnia udało mi się jeszcze zwiedzić wystawę zdjęć wykonanych w ramach Spotkań fotograficznych w ubiegłym roku. Po raz pierwszy byłam w oddziale Galerii na Bojarach i bardzo mi się tam spodobało.

Lubię oglądać zdjęcia Białegostoku wykonane przez innych ludzi. Można powiedzieć – ile par oczu, tyle spojrzeń na to samo miejsce. Każdy z nas ma inny poziom wrażliwości i estetyki, każdy z nas inaczej postrzega otoczenie. Nie zawsze posiadanie drogiego sprzętu fotograficznego gwarantuje najlepsze zdjęcia, ponieważ kadry rodzą się w głowie. Czasem zdjęcie wykonane smartfonem zachwyci nas bardziej niż to zrobione profesjonalną lustrzanką, chociaż pewnie będzie miało gorsze parametry. Parę lat temu Białystok odwiedziła grupa instragramersów, która odwiedzała różne miasta w Polsce i po prostu robiła zdjęcia. Pamiętam, że bardzo podobały mi się ich kadry. Jednocześnie ciekawie było spojrzeć na miasto rodzinne oczami przyjezdnych. Chociaż sama nie publikuję żadnych zdjęć na Instragramie, obserwuję profile lubianych przeze mnie miast i nierzadko właśnie dzięki nim odkrywam nowe miejsca.

W Galerii Sleńdzińskich mogliśmy oglądać zdjęcia z 2018 roku. Niektóre były bardzo oczywiste, niektóre skupiały się na ludziach, a jeszcze inne odkrywały te mniej znane twarze miasta. Te fotografie, które najbardziej mnie zainteresowały, pokazuję poniżej.

Duże wrażenie wywarł na mnie również sam dom przy ulicy Wiktorii, w którym zorganizowano wystawę. To takie miłe, ciepłe i przyjazne miejsce. A kącik z uroczym pianinem zdecydowanie wywołuje pozytywne emocje.

Jedną ze ścian zewnętrznych na podwórzu Galerii zdobi wariacja na temat słynnego neonu UBJERA MODNJE :)

Po raz kolejny zachęcam Was do odwiedzania wystaw w białostockich galeriach. Każda placówka ma dzień z darmowym wstępem, ale i zwykłe wejściówki nie kosztują dużo. Dowiedziałam się, że we wrześniu zostanie otwarta plenerowa wystawa zdjęć Starosielc. Brzmi zachęcająco!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s