Ogrody Branickich

Wreszcie dotarłam do nowych Ogrodów Branickich! Spacer po odrestaurowanym ogrodzie francuskim planowałam już od dawna, raz byłam już nawet bliska jego realizacji, ale natknęłam się na fetę przekazania obiektu. Ale teraz mogę już z pełnym przekonaniem powiedzieć, że warto było poczekać tych kilka miesięcy! Ogrody prezentują się naprawdę dobrze. Są jasne, przestronne, rzeźby wróciły na swoje miejsca (w październiku mają powrócić też rzeźby sfinksów), a odbudowany pawilon ogrodowy robi ogromne wrażenie, przybyły cztery fontanny. Trochę dziwią mnie kwiatki (przegląd w stylu „kwiaty polskie”), ale być może tak właśnie miało być, bo renowacja ma na celu przywrócenie pierwotnego stanu pałacu. Ogólnie jestem jednak na tak. I nie mogę się doczekać, kiedy uporządkuje się część angielską ogrodu oraz tzw. ogród dolny z kanałami. U Branickich zawsze było fajnie, a teraz to już w ogóle … :)

Na miejscu dawnego stawu w ogrodzie dolnym stoi artystyczna konstelacja stworzona na potrzeby akcji „Podróż na Wschód” organizowanej przez Galerię Arsenał. Ten osobliwy biały fortepian wygląda całkiem ciekawie pod wierzbą płaczącą …

Mam też kilka zdjęć z ogrodu angielskiego.Sceneria na pierwszej fotce jest iście angielska. Brakuje tylko mgły. Natomiast ścianka z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej to moje nowe odkrycie. Stoi w samym rogu ogrodu od strony Plant. Ładna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s