nowe graffiti

Namierzyłam nowe graffiti na murze przy ulicy Ogrodowej, dokładnie obok napisu Białystok przy ulicy Kraszewskiego. Napis niestety systematycznie zakrywany jest mało oryginalnymi wrzutami, cieszę się, że udało mi się zrobić jeszcze zdjęcie całości BIAŁYSTOK.

Ale powróćmy do nowego. Od razu rzuca się nam w oczy ogromne pomarańczowe logo festiwalu Białystok Up To Date, który będzie miał we wrześniu tego roku swoją drugą edycję. Rok temu zebrał bardzo dużo pochlebnych opinii. Moim zdaniem bardzo dobrze wpisuje się w miasto, trzymam za ten festiwal kciuki, podobnie jak za kolejne edycje Pozytywnych Wibracji na dziedzińcu Pałacu Branickich. Takie imprezy bez wątpienia ożywiają miasto i wyróżniają się na tle wszystkich ludowych koncertów i innych atrakcji rodem z Cepelii. Nie krytykuję w żadnym wypadku sztuki ludowej, ale odnoszę wrażenie, że zarówno sam Białystok jak i cały region aż za bardzo wkręciły się w tę popularną ostatnio ideę wielokulturowości i propagowanie sztuki ludycznej. W efekcie nikt nie odróżnia już dnia ogórka od dnia ziemniaka czy truskawki albo biesiady miodowej, jarmarku na Jana i jarmarku kaziukowego, Podlaskiej Oktawy Kultur od sianokosów w skansenie w Osowiczach :) Dlatego każda inna inicjatywa z marszu rzuca się w oczy i wydaje się być niczym powiew świeżości i nowości. Tak też odbieram Up To Date. Bardzo gorąco polecam zapoznanie się z ideą festiwalu: up2d8

Pozwolę sobie jeszcze na rekalmę filmiku promocyjnego tegoż festiwalu. Moim zdaniem bomba! Gdybym nie wiedziała, że chodzi o Białystok, powiedziałabym że to jakiś zagraniczny event!

2 myśli na temat “nowe graffiti

    1. E tam, na pewno chwilowo :) Choć to prawda, że w Białymstoku ostatnio sporo fajnych eventów. Ja z kolei planuję krótki jesienny wypad do Krk i mam nadzieję, że pogoda dopisze! Pozdrawiam!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s