wyznania

Dzisiaj mała porcja zdjęć z zakresu architektury sakralnej. Pośród licznych kościołów katolickich (35 parafii nie licząc kaplic!) i cerkwi prawosławnych (chyba ponad 10) znajdują się w mieście inne obiekty sakralne. W dość nietypowym miejscu, bo wśród domów jednorodzinnych (ulica Kujawska 22), stoi zbór baptystów wybudowany w 1974 roku (tak wynika z informacji na wmurowanej tablicy). Zbór jest dość duży, teren wokół jest bardzo ładnie zagospodarowany i zadbany. Mnie udało się go sfotografować tylko z zewnątrz i zajrzeć do środka przez szklane drzwi, ale na oficjalnej stronie zboru jest link do galerii zdjęć wnętrza, który podaję – galeria zdjęć

Praktycznie w sąsiedztwie natrafimy na odwieczną budowę szkoły koranicznej. Niektórzy twierdzą, że miał tutaj stać meczet. Od wielu, wielu lat nic się w tym miejscu nie dzieje, a budynek popada w ruinę. Szkoda. Mógłby być naprawdę ładny i spełniać jakąś funkcję. Na chwilę obecną trochę już straszy. Nie ma do niego dobrego dostępu, ale dwa zdjęcia mam : ) Płot jest wysoki, ale co to dla mnie, ha!

I widok bardziej, że tak powiem, ogólny:

Na Bojarach przy ulicy Kraszewskiego mieści się za to zbór „Dobra Nowina” (Kościół Zielonoświątkowy), który jest … zielony : ) Niestety, mam tylko zdjęcia frontu. Swoją drogą – architektura jest dość zaskakująca. Na stronie zboru nie znalazłam w galerii żadnych zdjęć wnętrza, ale przynajmniej wiemy, jak on wygląda z zewnątrz!

Wiem jeszcze, że na rogu ulic Jurowieckiej i Ciepłej jest kaplica Adwentystów Dnia Siódmego. Przejeżdżałam obok niej milion razy, ale oczywiście pod latarnią jest najciemniej – zdjęcia brak : ) Postaram się uzupełnić jak najszybciej się da!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s